Vybojovali jsme 2. místo v miniházené

V úterý 9. ledna se žáci 3. a 4. třídy vydali na již 2. turnaj novojičínské ligy základních škol v miniházené do haly ABC v Novém Jičíně.

Přestože v prvním utkání favoritům z Jeseníku nakonec podlehli, během napínavého prvního poločasu předvedli obrovskou urputnost, když neustále doháněli vedoucí tým soupeřů. V zápětí však dokázali vysoko porazit týmy z Mankovic a Závišic a vybojovat na turnaji krásné druhé místo. Naši žáci bojovali s velikou aktivitou a odhodláním a do zápasů vložili mnoho sil. Nyní si snad pořádně odpočinou a s ještě větší silou se ukáží na dalším turnaji.

Borci, gratulujeme!

 

Vánoční dopoledne ve škole

Jelikož všechny děti již netrpělivě očekávaly Vánoce, poslední den před prázdninami jsme se rozhodli prožít jinak než psaním do sešitu. Poslouchali jsme a zpívali koledy, rozdali si dárečky, ochutnali exotické ovoce do škol. Žáci se pak volně pohybovali po škole a mohli si vybrat, jakou relaxační předvánoční aktivitu si zvolí. V jedné třídě paní ředitelka dětem četla pohádky, v další třídě se promítal film, jinde si mohli vyzkoušet vánoční tvoření či zahrát deskové hry.

Věříme, že se dětem poslední den před prázdninami líbil a o prázdninách pak zažily spoustu krásných zážitků a vánoční pohody.

 

Přivítali jsme ve škole svatého Mikuláše

Už od rána 5. prosince byly děti plné očekávání, zda přijde do školy Mikuláš, vyhlížely ho každou přestávku. Když se pak v našich třídách objevil i s čertem a andělem, bylo postaráno o pořádné povyražení. Zatímco ti mladší se ještě trochu ostýchali, u třeťáků to vypadalo, že letos v pytli skončí sám čert a chlapci si ho odnesou domů. Nakonec však i oni zazpívali hezkou koledu a sladkostmi byli obdarováni úplně všichni, dokonce i něco zbylo pro pedagogický sbor.

Tímto děkujeme obecnímu úřadu, že nám návštěvu svatého Mikuláše zařídil.

Soustředění tanečního kroužku s Terezkou

Naši šikovní tanečníci a tanečnice se 8. prosince dočkali vysněného večerního soustředění ve škole s kroužkem Tancování s Terezkou. Soustředění bylo plné nejen tanečního reje, ale i spousty tvořivých aktivit, které si pro děti Terezka připravila.

Díky perfektně připravenému večeru s Terezkou zažili žáci ve škole spoustu zábavy, kamarádských vztahů, radosti z hudby a pohybu.

 

Rozsvícení vánočního stromečku

O třetí neděli adventní (3. 12.) se naši žáci pod vedením paní učitelky Pokorné opět zúčastnili tradičního rozsvícení vánočního stromečku na návsi Hostašovic. Letos si pro své rodiče, prarodiče, kamarády a sousedy z obce připravili pásmo básniček a koled, jimiž vítali, podobně jako kdysi pastýři s ovečkami, malého Ježíška. Všechny děti si zaslouží velikou pochvalu, neboť se nebály vystupovat před velikým množstvím lidí a do zpěvu se opřely z plných plic. Za odměnu dostaly od pana starosty balónky a perníčky, a tak se opět jako každý rok Hostašovjané navzájem předvánočně obdarovali - děti i dospělí.

Žáci pak měli za pár dní ještě jednou možnost potěšit své blízké, zejména své babičky a dědečky, když své vystoupení zopakovali na obecním úřadě, kde zpívali a recitovali našim seniorům.