Naši tanečníci to rozjeli na maškaráku

Děkujeme a chválíme všechny žáky, kteří pod vedením naši paní učitelky tance Terezy Pernické opět s novým vystoupením reprezentovali naši školu. Tentokrát to rozjeli na maškarním plesu ve Straníku a předvedli, že na sobě tvrdě pracují a tanec je jejich vášeň i život.

 

 

Rozšířili jsme si informace o třídění odpadu

Ve středu 7. 3. 2018 nám obohatil výuku lektor společnosti EKO-KOM zabývající se recyklací odpadu, jenž dětem zábavnou formou osvětlil řadu mýtů týkajících se třídění odpadu. Kromě zajímavých informací a promítání filmu si také zahrál s žáky hru spočívající ve třídění odapadků do popelnic. U některých méně frekventovaných se dlouze rozmýšleli také naši pedagogové, což znamená, že toto téma stále potřebuje větší osvětu a je dobře, že naši žáci se učí správně likvidovat odpadky již na prvním stupni.

 

 

Užili jsme si maškarní výuku

Než se děti vydaly za dobrodružstvími jarních prázdnin, rozhodli jsme se jim ve čtvrtek 15. února zpříjemnit výuku maškarním plesáním. Celá škola se proměnila v království princezen učitelek a spousty pohádkových postav. Žáci se v kostýmech celý den učili a po skončení výuky se předvedli v družině na maškarním bálu. Tančilo se, zpívalo, hrály se hry a děti zažily spoustu legrace.

 

 

 

Žáci předvedli své talenty

V pátek 2. 3. 2018 se žáci učili od svých spolužáků. Místo klasické výuky mohli žáci v soutěži talentů předvést svým spolužákům, co umí. O tom, že naši žáci rozvíjejí celou řadu různých talentů, svědčil veliký počet účastníků, kteří nás uchvátili zpěvem, hrou na klavír, tancem, gymnastikou či bojovými sporty. Výtvarně nadaní žáci zase vystavili své nejen malované výtvory, mnozí z nich se vytáhli skutečně propracovanými výrobky z různých stavebnic, přírodnin a keramiky.

Žáci tak připravili pro své kamarády velice inspirativní dopoledne.

 

 

Vybojovali jsme 2. místo v miniházené

V úterý 9. ledna se žáci 3. a 4. třídy vydali na již 2. turnaj novojičínské ligy základních škol v miniházené do haly ABC v Novém Jičíně.

Přestože v prvním utkání favoritům z Jeseníku nakonec podlehli, během napínavého prvního poločasu předvedli obrovskou urputnost, když neustále doháněli vedoucí tým soupeřů. V zápětí však dokázali vysoko porazit týmy z Mankovic a Závišic a vybojovat na turnaji krásné druhé místo. Naši žáci bojovali s velikou aktivitou a odhodláním a do zápasů vložili mnoho sil. Nyní si snad pořádně odpočinou a s ještě větší silou se ukáží na dalším turnaji.

Borci, gratulujeme!