Základní škola a Mateřská škola
ZŠ a MŠ
Hostašovice

Hasík I.

Hasík je zelený plyšový dráček s červenou helmou, maskot projektu, ke kterém u patří i dva instruktoři – profíci, kteří přicházejí pravidelně do druhých (a šestých) ročníků základních škol.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, územní odbor Nový Jičín v rámci preventivně výchovné činnosti k nám 21. 11. 2022 poslal s programem Hasík.cz, který vzdělává a vychovává děti v oblastech požární ochrany a ochrany obyvatelstva, dvě móóóc šikovné hasičky.

Cílem setkání je naučit děti předcházet rizikovým situacím a připravit je na to, jak správně reagovat dostanou-li se do nebezpečí. Pro žáky druhé třídy jsou připravena dvě setkání, při kterých se seznámí s informacemi týkající se této oblasti.

Nejprve si společně povídali o tom, co vše hasič ke své práci potřebuje a jaké vybavení používá. Dále si připomněli, co je to integrovaný záchranný systém a jaká jsou důležitá telefonní čísla. Poté zábavnou hravou formou děvčata seznámila naše školáky s tím, jak nahlásit událost na tísňovou linku, jak správně na sobě uhasit hořící oblečení nebo co dělat, pokud mě zastihne požár.

Další setkání je naplánováno za 14 dní - 08. 12. 2022 a na jaře se chystáme na návštěvu na útvar – do nově postavené „hasičárny“. kde se mohou žáci seznámit s prostředím a technikou, ale také s každodenní činností hasičů.

 

Datum vložení: 24. 11. 2022 15:50
Datum poslední aktualizace: 24. 11. 2022 15:52
Autor: HAV

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:17

Slunce zapadá:15:53

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Nejtěžší a neodolnější rybu poskytuje listopad.

Pranostika na akt. den

Když na první adventní neděli nastane daleko široko krutá zima, potrvá čtyři neděle.

Svátek

Svátek má Xenie