Základní škola a Mateřská škola
ZŠ a MŠ
Hostašovice

Na návštěvě ve velké škole...

aneb Přírodověda jinak...

V rámci zvýšení úrovně přírodovědné gramotnosti navštívili žáci 5. ročníku Základní školu Komenského 68 v Novém Jičíně. Jednalo se o projektový den „Paleta barev“, který škola připravila v rámci smlouvy o spolupráci na projektu „Podpora přírodovědné gramotnosti“.

Po přivítání se zúčastnili tří tematických bloků:

1. Nejprve se seznámili se spektrem barev – duhou, dále si měli možnost barvy prakticky namíchat, ale zároveň také rozložit.

2. Dále pak, v moderní počítačové učebně si žáci společně s vyhledáváním na internetu vypsali pracovní list, ve kterém se seznamovali s podnebnými pásy a pro ně typickými živočichy. A někteří si mohli vyzkoušet virtuální realitu při „cestování po světě“.

3. Poslední návštěva byla v chemicko-fyzikální učebně, která žákům poskytla pohled na světlo jako fyzikální veličinu. Sledovali, jak se láme světlo, pohled z vesmírné stanice na naši Zemi. Největší dojem na nich zanechalo setkání s plazmovou koulí s blesky.

A na závěr se naučili kouzlo…

Čas běžel jako o závod, takže nezbylo, něž poděkovat a nám zůstaly úkoly na dodělání ve škole a spousta inspirace…

Ještě nesmíme zapomenout na výbornou svačinku, kterou jsme dostali 😊

Datum vložení: 24. 11. 2022 14:59
Datum poslední aktualizace: 24. 11. 2022 15:01
Autor: HAV

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:17

Slunce zapadá:15:53

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři.

Pranostika na akt. den

Když na první adventní neděli nastane daleko široko krutá zima, potrvá čtyři neděle.

Svátek

Svátek má Xenie