Základní škola a Mateřská škola
ZŠ a MŠ
Hostašovice

Projektový den „Den Země – naše matka příroda“

projektový den

Milí rodičové a přátelé školy,

meditujete? Relaxujete? Dokážete vypnout tělo a mysl po náročném dni? Pokud ne, zeptejte se svých dětí, co zažily ve čtvrtek 27. 04. 2023 na projektovém dnu „Den Země – naše matka příroda“

Ráno v osm hodin jsme se s žáky celé školy sešli v jedné třídě, kde jsme si naplánovali celý projektový den. Žáci se rozdělili do šesti skupin, ve kterých měli za úkol tvořit na téma „Matka příroda, Matka Země“. Aby se jim lépe pracovalo a dokázali se napojit právě na matku Zemi, zkusili se přenést do světa fantazie pomocí krátké meditace, při které se s matkou Zemí propojili svými chodidly a zeptali se ji, co pro ni mohou udělat. Na závěr meditace ji poděkovali za všechno, co nám dává – život, místo k žití, jídlo apod. Žákům se meditace moc líbila a někteří říkali, že ji budou praktikovat i doma 😊.

Po meditaci jsme už dětem nechali volnou ruku při ztvárňování podoby matky Země. Každá skupinka vytvořila originální podobu pojatou pokaždé zcela jinak. Jedna matka Země například drží v rukou chléb a vodu, další má vlasy plné rostlin a živočichů. Z fantazie žáků vzešly opravdu nádherné obrazy. Během projektu jsme dětem zadávali také další menší úkoly k vypracování. Například vyhledávali informace o včelách, které jsou jednou z nejdůležitějších složek života na planetě Zemi, bez kterých bychom nepřežili.

Před závěrem pak měly skupinky vymyslet zařízení, které pracuje s obnovitelnými zdroji. Na konec projektového dne si skupinky navzájem odprezentovaly výsledky své práce spolu s vlastní básničkou, vzkazem nebo ódou, kterou pro matku Zemi složili. Tento den se opravdu vydařil. Výsledky projektů si můžete prohlédnout jak ve fotogalerii na webu školy, tak přímo při vstupu do budovy školy.

Bc. Kateřina Hajda a Iveta Došková

Datum vložení: 3. 5. 2023 10:51
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2023 10:53
Autor: HAV

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Navštívil nás "Krampus" 6

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Bujný květ - plný úl.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu
div class="gcm-map d-print-none">